Yabancı Dil Sorunu

İmkânlar
Erasmus hareketliliğinden faydalanan yararlanıcılar yurtdışında yabancı dilini geliştirebileceği ve yeni dil becerileri kazanabileceği pek çok imkâna kavuşabilmektedir. Özellikle yabancı dilde dersler ile entelektüel dil birikimini daha da zenginleştirirken, farklı dilsel kültürel motiflere uyum sağlama kapasitesini artırmaktadır.
Öneriler
Erasmus faaliyetleri kapsamında yurtdışında bulunmanız durumunda yabancı dil bilginize bağlı olarak karışılacağınız sorunların üstesinden gelmek için yapılması tavsiye edilen bazı öneriler şöyledir:
1. Yurtdışında bulunduğunuz esnada İngilizce pratik konuşma imkânı sağlayacak günlük konuşma grupları kurunuz. Etrafınızda İngilizce konuşabildiğiniz kimseler varsa onlarla pratik yapma imkânları arayınız.
2. İngilizce ortamlarında konuşulan veya yazılı olarak ifade edilen İngilizce kalıpları dikkatlice öğreniniz ve bunlar üzerinden pratikler yapınız.
3. Erasmus faaliyetleri kapsamında Türkçe konuşulan ortamlardan uzak durunuz ve Türkçe iletişimi en aza indirerek, Türk arkadaşlarınızda İngilizce olarak konuşmaya ve sohbet etmeye çalışınız.
Linkler
http://www.britishcouncil.org/learnenglish.htm
http://learningenglish.voanews.com/specialenglish/other_resources.cfm
http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/language/theenglishwespeak/2012/08/120807_tews_83_down_with_the_kids.shtml
http://www.rong-chang.com/business.htm
http://www.eslall.com/learn_english_328.html
https://www.ets.org/toefl
http://www.ingilizcebilgi.com/index14.html
http://www.gutenberg.org/browse/languages/de
http://www.learnoutloud.com/content/blog/archives/2009/04/best_free_audio.html
http://www.exampleessays.com/categories/english/A.html
http://topdocumentaryfilms.com/category/history/page/2/
http://www.readbookonline.net/